Kopírovanie / presun programu do iného počítača

21.03.2020

Tieto poznámky sa týkajú nesieťovej verzie programu.


Ak potrebujete prejsť na nový počítač, je to jednoduché. Netreba program znovu inštalovať, ani zložito kopírovať údaje. Programy nie sú viazané na systém a dajú sa presunúť.

Všetko je v jednom priečinku na disku. Stačí tento priečinok zbaliť (zazipovať), rozbaliť v novom počítači (najlepšie do priečinku s tým istým názvom) a vytiahnuť zástupcu pre spustenie programu na pracovnú plochu.

Ak potrebujete často prechádzať z jedného počítača na druhý, tak v tom prípade je lepšie prekopírovať daný priečinok na vymeniteľný disk, môže to byť aj USB kľúč, a použiť ho na ľubovoľnom počítači podľa potreby.

 

Priečinok s programom zistíte kliknutím pravého tlačidla na myši na spúšťaciu ikonku - zvoľte Vlastnosti, v položke Cieľ je cesta k programu.

V prípade, že priečinok uvedený v Začať v priečinku je iný, skopírujte do nového počítača aj tento priečinok. Pozor! V tomto prípade musia byť názvy obidvoch priečinkov zhodné s tými, čo sú v starom počítači.


 

Vytvorenie zástupcu pre spustenie programu - vyhľadajte si program a kliknite naňho pravým tlačidlom na myši. Zvoľte Odoslať kam a potom Pracovná plocha - vytvoriť odkaz